Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek
HEREC

Datum narození:
23.07.1984
Místo narození:
Znamení: LevŽIVOTOPIS

Vpravdě renesanční osobnost české kulturní scény. Většina z vás zná Štěpána jen jako stejnojmenou postavu ze seriálu Ulice, málokdo ovšem ví, že repertoár jeho aktivit je mnohem širší. Před kamerou se objevil poprvé ve třech letech při natáčení nikdy neuvedeného dětského pořadu "Bacoulata" v produkci České televize.

Od čtrnácti let několikrát účinkoval v menších rolích na prknech Národního divadla, mětského divadla Olomouc a frankfurtského Störmhaustheater. V sedmnácti letech úspěšně složil přijímací zkoušky na Pražskou konzervatoř, kde pod vedením prof. F. Laurina vybrousil svůj vrozený talent. Již během studií získal zajímavá angažmá,jako již zmiňovaný seriál Ulice, nebo hlas animovaného hranostaje Čiperky, postavu připravovaného večerníčku, jenž bude uveden na podzim 2007.

Nicméně, Štěpán Benoni se neomezuje jen na herectví. V lednu 2005 vyšla v nakladatelství Odeon sbírka jeho básní "Kam plují mraky?" a k vydání se připravuje sci-fi komiks "Země Demidragů" (Krakatit, červenec 2007), kde je podepsán jako spoluautor scénáře. Pod pseudonymem Havel Sláma také koncertuje ve stylu folk a country.

Naposledy bylo o Štěpánovi slyšet v listopadu 2006, kdy v rozhovoru pro britský kulturní magazín "The art of art" prozradil, že stane po boku Johnnyho Deppa v pokračování filmu "Karlík a továrna na čokoládu" a veřejně přiznal svou homosexuální orientaci.


FILMOGRAFIE

Ulice- Štěpán stránský

 

Náhledy fotografií ze složky Štěpán Benoni

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

blbosti

(Luca, 28. 3. 2011 20:55)

životopis máš špatně podložen, poezii žádnou nenapsal, ptala sem se osobně

******************

(*****************, 21. 10. 2008 10:54)

Proč o něm na každým blogu je pořád to samý? To nemáte o něm i jiný info?

***

(***, 13. 10. 2008 19:14)

Je to super herec!!!!!!

Není

(jájá, 5. 7. 2008 20:11)

Není na kluky!!!!! V jednom bulváru bylo že se rozešel se svou přítelkyní a pochybuju že kdyby byl na kluky tak by chodil s holkou! ten článek mám na svím blogu: www.topp.blog.cz (rubrika: Štěpán Benoni)

coo

(SweatBaby ,, 24. 6. 2007 18:15)

si delas srandu on je fakt na kluky????