Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek
HEREČKA


Datum narození:
 19.12.1988
 
Místo narození: Praha, Československo
 
Znamení: Střelec


ŽIVOTOPIS

Patricie Solaříková se proslavila rolí Terezy Jordánové v seriálu TV Nova, Ulice. Studuje management obchodu a služeb. Baví ji jezdit na kole, na bruslích, hrát tenis nebo plavat.
Patricie si také zahrála v seriálu Ranč u zelené sedmy. Hrála roli Studničkové.

Patricie Solaříková (nar. 19. 12. 1988 v Praze) je jedna z generace mladých vycházejících hvězdiček, jež vyprodukovaly české seriály koncem 20. a počátkem 21. století. Patricie studuje Střední technickou školu, obor management obchodu a služeb, ale jelikož kvůli natáčení seriálů nemá momentálně na školu příliš času, dostala tedy individuální studijní plán, z čehož není nadšená. Jak sama řekla, herečkou nikdy být nechtěla (v dětství se chtěla stát veterinářkou), ale v současnosti je tomu jinak. Po dostudování střední školy by chtěla zkusit některou ze škol s uměleckým zaměřením, nejlépe FAMU, obor režie nebo produkce.

Na televizní obrazovce ji bylo možno vidět již od roku 1996, kdy se sporadicky objevovala jako spolužačka hlavního hrdiny (v roli Studničkové). Tomtu seriálu zůstala věrná a dotočila všechny tři jeho pokračování, v nichž už jako dospívající dívka hrála důležitější úlohu. Kromě této role se objevila ještě v hlavní roli krátké (a nepříliš známé) pohádky s názvem Zakletá třináctka (2004).

Její zatím nejvýznamnější rolí je postava Terezy Jordánové v seriálu TV Nova Ulice, kde hraje zakřiknutou, stydlivou, pesimistickou a introvertní teenagerku (mimochodem přesný opak sebe sama). Cesta k této postavě nebyla lehká a vedla přes několik castingů, nakonec v něm ale zvítězila a tak ji můžeme vídat na obrazovce každý všední den v podvečer.

Za své herecké vzory si vybrala svou seriálovou matku Terezu Brodskou a herce Jana Hrušínského.


FILMOGRAFIE

Ulice-
Tereza Jordánová
Ranč u zelené sedmy- Studničková 

Náhledy fotografií ze složky Patricie Solaříková

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář